faq

faq

Często zadawane pytania

jak wydajny jest system z powietrzną-pompą ciepłą?

Taki system jest 3 do 4 razy bardziej efektywny niż zwykłe systemy grzewcze. Na każdą jednostkę energii elektrycznej pobranej przez pompę ciepła otrzymujemy 3 do 4 jednostek energii cieplnej.

Jakie niedogodności wiążą się z montażem pompy ciepła?

Montaż samego urządzenia, niezależnie od tego czy jest to pompa gruntowa czy powietrzna, raczej nie jest uciążliwy i trwa 1-2 dni.

Gdzie należy montować pompy ciepła?

Z uwagi na niewielkie gabaryty pomp ciepła nie trzeba budować dla nich dedykowanych pomieszczeń. Pompy instaluje się na zewnątrz, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku do którego ciepło ma być doprowadzone.

Czy pompy ciepła możemy stosować do ogrzewania obiektów przemysłowych?

Zdecydowanie tak. w układach przemysłowych stosuje się kaskadowy układ pomp ( wraz ze wzrostem zapotrzebowania na ciepło kolejne pompy uruchamiają się automatycznie).

Czy trzeba dostosować projekt budowlany do instalacji z pompą ciepła?

Nie trzeba. Jednak uwzględnienie zastosowania pompy ciepła na etapie projektu budowlanego pozwoli nam już „oszczędzać” pieniądze na przyszłą inwestycję. Możemy na przykład zrezygnować z  kominów spalinowych (a nawet wentylacyjnych uwzględniając zastosowanie wentylacji mechanicznej), z przyłącza gazowego

Czym są pompy ciepła?

Pompy Ciepła to urządzenia, których zadaniem jest podniesienie ciepła z obszaru o niskiej temperaturze  do obszaru  o zapotrzebowaniu na wyższą temperatuę. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej

Dlaczego pompy ciepła są tanie w eksploatacji?

Pompa ciepła jest urządzeniem transportującym ciepło a nie go wytwarzającym, przez co inwestor płaci jedynie za prąd, za pomocą którego dochodzi do przesłania ciepła z powietrza.

Co odroznia powietrzną pompę ciepła od systemów konwencjonalnych?

Inaczej niż w zwykłych systemach ogrzewania powietrzna pompa ciepła nie spala żadnego paliwa, aby wytworzyć ciepło. Energia elektryczna jest używana tylko do jej napędu.

Jaka jest trwałość i niezawodność systemu?

Pompy ciepła są urządzeniami, w które pozwalają na wieloletnią bezawaryjną pracę nawet przez 25 – 30 lat. Pamiętajmy, że poprawny montaż pompy pozwoli na jej wieloletnią bezawaryjną pracę.

Czy pompy są rzeczywiście samoobsługowe?

W pompach ciepła proces pozyskiwania energii zachodzi w obiegu zamkniętym: od źródła dolnego do górnego, w instalacji złożonej z niewielkich rurek, przez które transportowana jest energia. Dzięki temu, ogrzewanie domu odbywa się bez angażowania użytkownika.

  • +48 532 131 664

Zadzwoń i zapytaj o wycenę

Decydując się na współpracę z nami otrzymujecie Państwo profesjonalne doradztwo i dobór urządzeń.